KÜBA TURU 7 GECE 9 GÜN - 7 GECE OTEL KONAKLAMA

1.550,00 €

28 Ekim 1492'de, Kristof Kolomb'un karaya çıktığı ve şu an Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı. Küba 11 milyonu aşkın insanın yurdudur ve Karayipler'de en geniş yüz ölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

Tur Programı

 • 1
  1.GÜN-İSTANBUL-HAVANA

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Havana tarifeli sefer ile Havana’ya hareket. Akşam Havana’ya varış. Varışımıza istinaden pasaport işlemlerinden sonra havalimanından ayrılıyor ve otelimize gidiyoruz.

  Aksam yemeği ve geceleme otelimizde.


 • 2
  2.GÜN-HAVANA

  Kahvaltı sonrası, Havana şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmi olan Miramar Bölgesini, meşhur Devrim Meydani, Amerika Kongre Binası’nın Havana’da ki ikizi Capitol binası bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir Restaurantta aldıktan sonra ünlü Küba Purolarının yapıldığı fabrikalardan birini ziyaret edeceğiz..ayrıca Havana’nın dünyaca bilinen Rom markası “Havana Club “ Müzesini ziyaret edip; Küba’nın meşhur içkisi Mojito’nun nasıl hazırlandığını görüp tadına bakabileceğiz…Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja’yi adım adım yürüyerek  gezecek ve eski sokaklarda çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara  el sallayarak turumuzu gerçekleştirip ünlü Ernest Hemingway'in gitmesi nedeniyle meşhur olan Floridita Bar’a uğrayıp unlu Mojito’sundan tadabileceğiz…  Turumuz sonunda otele dönüş ve dileyen misafirlerimiz ise ; akşam Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış ve Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde gerçekleşecek olan akşam yemeği turumuza katılabilirler ..Buena Vista Social Club gecesine katılarak Kübalı Sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz bir gece yaşayacağız.(85 USD)

  Geceleme Otelimizde.


 • 3
  3.GÜN-HAVANA- PINAR DEL RIO- VINALES VADISI

  Kahvaltı sonrası Ekstra turumuz var.  Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu (125 USD) Bu turumuzda önce tütün tarlalarını gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. (Puro Fabrikası devlet fabrikası olduğu için bazı dönemlerde kapalı olabiliyor) Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz.  Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

  Geceleme otelimizde…


 • 4
  4.GÜN-HAVANA-SANTA CLARA-TRİNİDAD

  Kahvaltının ardından otelimizden valizlerimizle ayrılıyor ve ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Santa Clara gezimizde Küba Devrimi esnasında en ciddi çatışmalara sahne olan Santa Clara’da  Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra Trinidad için yola çıkıyoruz Herşey dahil konseptindeki otelimize varış. 

  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


 • 5
  5.GÜN-TRİNİDAD

  Kahvaltı sonrası Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. Yerel içecekler, Limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına bakmak isteyenler bakabilirler. Tur bitimi serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ögle yemeğini otelde alabilirler. Öğle yemeği sonrası isteyen misafirlerimiz otelde kalıp denize girebilirler.

  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…


 • 6
  6.GÜN-TRİNİDAD-VARADERO

  Kahvaltı sonrası Herşey dahil konseptindeki otelimiz için hareket ediyoruz. Öğleden sonra deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız.

  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…


 • 7
  7.GÜN-VARADERO-CAYO BLANCO

  Kahvaltı sonrası tam gün serbest.

  Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.


 • 8
  8.GÜN-VARADERO-HAVANA AIRPORT

  Sabah kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Havana’ya varisimiz sonrası misafirlerimiz ile Benzersiz Eski Havana Turunu katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından turumuzu bitiriyor ve Havana Jose Marti Uluslararası Havalimanı için hareket. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Air France Havayolları ile  İstanbul Havalimanı için Havana’dan hareket .


 • 9
  9.GÜN-İSTANBUL

  İstanbul Havalimanına varış…

  Bir dahaki gezilerimizde görüşmek dileğiyle…


Tura Dahil Olan Hizmetler

 • Gümrük Vergisi (Ayak Bastı Ücreti)
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 7 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Öğlen Yemeği
 • 5 Akşam Yemeği
 • Havana Otel Konaklaması 4* Vb.
 • Trinidad Otel Konaklaması 4* Vb.
 • Varadero Otel konaklaması 4* Vb.
 • Havana Trinidad Şehir Turları
 • İstanbul- Havana-İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel çalışanı Vb. Bahşişleri
 • Küba Vizesi
 • Tekne turları
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Programda belirtilmemiş tüm ekstra geziler ve organizasyonlar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tüm Özel Harcamalar

Genel Şartlar

Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, POS Turizmin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Mimimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market Vb.)

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.

Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.

Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.

Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan POS Turizm sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.