Kuruluş Osmanlı Turu Bilecik - Eskişehir - Bursa - 1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Belirtilmedi.

Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluş Yolculuğunu Bu Turumuz ile keşfediyoruz. Osmanlı tarihi 1299 – 1453 yılları arasında Kuruluş Dönemi, 1453 – 1579 yılları arasında Yükselme Dönemi, 1579 – 1699 yılları arasında Duraklama Dönemi, 1699 – 1792 yılları arasında Gerileme Dönemi, 1792 – 1922 yılları arasında Dağılma Dönemi olmak üzere beş ana başlık altında incelenir. Oğuzların Kayı boyundan gelen Osmanlılar, Ertuğrul Gazi vefat edinceye kadar Bizanlılar ile savaşarak Selçuklulara hizmet etti. Ertuğrul Gazi'nin ölümünün ardından aşiretin idaresini üstlenen Osman Bey, bağımsızlığını ilan ederek Osmanlı Beyliği'ni kurdu. Kısa bir süre içerisinde güçlenen Osmanlı Beyliği önce beylikten devlete, daha sonra ise devletten bir cihan imparatorluğuna yükseldi. İşte Osmanlı Beyliği'nin imparatorluğa uzanan hikayesinin başlangıcı; Osmanlı Devleti'nin kuruluş dönemi.

Tur Programı

 • 1
  1.GÜN / BİLECİK- SÖĞÜT- ESKİŞEHİR

  06.00 Beylikdüzü Migros Önü (E 5 yanı)

  06.30 Bakırköy Doğtaş Mağazası önü (Ömür karşısı) 

  07.00 Mecidiyeköy Mado Pastanesi önü 

  07.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü (Minibüs yolu tarafı) 

  07.30 Kartal Köprüsü Altı (E 5 Ankara İstikameti)  (ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ- DURSUN FAKİH TÜRBESİ- ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ- KUYULU MESCİT-ESKİŞEHİR KARACAŞEHİR CAMİ)           siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Otobüste paket kahvaltılarımızı alıyor ve keyifle geçecek yaklaşık 3 saatlik seyahatimizin ardından, turumuzun ilk durağı olan Bilecik Şeyh Edebali Türbesi’ne ulaşıyoruz. Osman Gazi'nin kayınbabası ve aynı zamanda akıl hocası olan, Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarına damgasını vuran, İslam ilahiyatçısı, din bilgini olarak tanınan Şeyh Edebali Türbesi ziyaretimiz sonrası turumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Küre Köyü yakınlarındaki Dursun Fakih Türbesi oluyor. Hocası Şeyh Edebali'nin kızıyla evlenerek damadı, Osman Gazi ile de bacanak olan Eylül 1299'da Karacahisar fethedildikten sonra Osman Gazi adına hutbe okuyup cuma namazını kıldıran Osmanlı'nın ilk kadısı Dursun Fakih Türbesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra kısa bir yolculuk ile Bilecik’in Söğüt ilçesine varıyoruz. Burada ilk olarak vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası ve aynı zamanda Selçuklu uç beyliği görevlerini üstlenmiş Ertuğrul Gazi’nin manevi şahsiyetini yaşatmak için yapılmış olan, Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.  Türbeden sonra, içinde bulunan ve bizzat Ertuğrul Gazi tarafından açıldığı rivayet edilen kuyu nedeniyle “Kuyulu Mescit” diye anılan, 600 yıl hüküm sürmüş Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk mescidini de görüyor ve Söğüt ziyaretimizi tamamlayarak Eskişehir’e hareket ediyoruz. Söğüt’ten 1,5 saate yakın bir yolculuk yaparak Eskişehir’e ulaşıyoruz. 1299 yılında Osmanlı Devleti kurulunca Şeyh Edebali'nin teklifi ile Karacaşehir Köyü’nde imam ve kadı olarak atanan Dursun Fakih tarafından Osman Bey adına ilk hutbe okunan Karacaşehir Cami’sini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ilk gününü burada noktalıyor ve dinlenmek için otelimize geçiyoruz. 

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


 • 2
  2.GÜN / ESKİŞEHİR- BURSA- İSTANBUL

  (ODUNPAZARI- TOPHANE- OSMAN GAZİ ve ORHAN GAZİ TÜRBELERİ- ULU CAMİ- KOZAHAN- YEŞİL CAMİ- YEŞİL TÜRBE- YEŞİL ÇARŞI)

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Odunpazarı gezimize başlıyoruz. Odunpazarı’nın kalbini oluşturan, Mimar Acem Ali'nin yapmış olduğu Kurşunlu Külliyesi’ni ve içerisindeki önemli yapıları görüp içerisinde bulunan 17. yy’ da Eskişehir’in beyaz altını olarak adlandırılan Lületaşı Müzesi’ni geziyoruz. Bölgeye has met helvasının tadına bakmak için kısa bir mola veriyoruz. Odunpazarı ilçesinin simgesi olan 18. yy. konut mimarisi ile yapılmış tarihi Odunpazarı evlerini rehberimiz eşliğinde geziyor, bu güzel sokaklarda dolaşırken el emeği ile yapılan lületaşından ve cam sanatlarından alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında, Odunpazarı’nın ilk kurulduğu dönemde, çevre köylerden gelen pazarcıların atlarıyla birlikte konakladıkları Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı görüyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında Eskişehir’den ayrılıyor ve Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir.  Bursa’ya varışımızla burada ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra).   Yemek sonrası Tophane bölgesinde bulunan Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret ediyoruz. Aynı bölgede Saat Kulesi, Bursa Kalesi surları, İstiklal Savaşı Şehitliği’ni de gördükten sonra Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kozahan’a geçiyor burada siz değerli misafirlerimize kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından turumuzun son durağı Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanan ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Cami ve Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. Burada Yeşil Çarşı’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a varışta siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Pos Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


Tura Dahil Olan Hizmetler

 • İlk gün otobüste paket kahvaltı ikramı
 • Hijyen seti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilen otelde 1 gece konaklama
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Programda belirtilmemiş tüm organizasyonlar
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar

Genel Şartlar

EK BİLGİLER - TUR ŞARTNAMESİ

Turumuzun süresi programda yazılan şekilde  geçerlidir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda POS Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Post Turizm misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda POS Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Pos Turizmin sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili POS Turizmin herhangi bir yaptırımı yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Pos Turizmin sorumluluğu yoktur.

Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Pos Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Pos Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Pos Turizm sorumlu değildir.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden, 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılmaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Harita