THY İLE UÇAKLI BUTİK TUR MARDİN-SÜRYANİ VE EZİDİ KÖYLERİNE MASAL TADINDA YOLCULUK

10.500,00 TL

DİYARBAKIR-MARDİN-DARA-NUSAYBİN-MİDYAT-HASANKEYF-BATMAN 17-19 KASIM 2023 (2 GECE 3 GÜN)

Genel Bilgiler

UÇUŞ DETAYLARI:
17 KASIM-GİDİŞ: İSTANBUL HAVALİMANI- DİYARBAKIR
THY-TK2602/ KALKIŞ: 07.35- İNİŞ: 09.35
19 KASIM-DÖNÜŞ: BATMAN- İSTANBUL HAVALİMANI
THY-TK2685/ KALKIŞ: 19.25-İNİŞ: 21.45

Tur Programı

 • 1
  1.GÜN-17 KASIM CUMA: İstanbul- Diyarbakır- Mardin

  Diyarbakır’a inişimizle birlikte aracımızla buluşuyor ve kısa bir yolculuk ile Diyarbakır kentine ulaşıyoruz. İlk olarak Diyarbakır'da edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olan Anadolu’daki Haremi Şerif olarak adlandırılan Diyarbakır Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Cami sonrası Ayaklı Minare’yi görüyoruz. Yaklaşık 9 bin yıllık bir tarihe sahip, Diyarbakır surlarından Dicle Nehri’ne doğru bakıp Hevsel Bahçeleri’ni fotoğraflıyoruz. Mardin Kapı’yı, Yeni Kapı’yı görüyor ve Dicle Nehrinin üstüne kurulu On Gözlü Köprü yanına geliyoruz. Burada vereceğimiz keyif molası sonrasında vereceğimiz öğle yemeğinin (serbest) ardından Mardin’e doğru yola çıkıyoruz., Mardin merkeze varışımızla birlikte Mardin sokakları gezimize başlıyoruz. Gezimizin ilk durağı diziler ile ünlenmeye başlamış, bir dönem PTT Evi olarak da tanınmış olan Şahtana Konağı (dışarıdan) oluyor. Midyat’tan gelen bir gelin için yaptırıldığı rivayet edilen; Mardinli meşhur mimar Serkis Lole tarafından inşa edilen bu güzel yapıda fotoğraflarımızı çekiyor ve Şehidiye Camii manzarası ile Mezopotamya Ovası’nın mistik görüntüsünü izliyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz devam ediyor. Sokaklar arasında yapacağımız yürüyüş esnasında Abbara (Dar Geçit) denilen mimari unsuları görüyoruz. Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz ve ardından Cumhuriyet Meydanı’na ulaşıyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zaman ile siz değerli misafirlerimizin bu mistik şehri keşfetmesini istiyoruz. Gün sonunda yeni Mardin’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Akşam isteyen misafirlerimiz ile birlikte eğlenmek için Eski Mardin'e hareket ediyoruz. Gün sonunda konaklama otelimizde.  Sabah Kahvaltısı: Uçak yolculuğu

  Öğle Yemeği: Diyarbakır’da ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

  Akşam Yemeği: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Konaklama: 5* Mardin Raymar Hotel


 • 2
  2.GÜN-18 KASIM CUMARTESİ: Mardin- Dara- Nusaybin-Kafro- Midyat

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve güne Deyrulzafaran Manastırı ziyareti ile başlıyoruz. ‘Safran Manastırı’ şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz ve 1166 – 1932 yılları arasında Süryani Ortodoks Patrikliği merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Midyat Harabale köyünden rahip Mor Şleymun’un M.S. 400’lü yılların başında burada bulunan kaleyi manastıra çevirip bazı azizlerin kemiklerini buraya getirmesiyle kurulan manastırda Meryem Ana Kilisesi, tarihi kesin olarak bilinmeyen bir güneş tapınağını manastır rehberi eşliğinde tanımamızın ardından Doğu'nun Efes'i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kentinde; su sarnıçlarını, tarihi taş ocağını ve mezarlığını görüyoruz. Antik kent gezimizin ardından Nusaybin’e hareket ediyoruz. Nusaybin’de vereceğimiz öğle yemeği molasının (serbest) ardından, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne kabul edilen Kültür İnanç Parkı'ndaki tarihi Zeynel Abidin Camisi ve Mor Yakup Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Beyazsu'ya hareket ediyoruz. Beyazsu, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Su kenarında içeceğimiz çay ve kahvelerimizin ardından sonra eski bir Süryani Köyü olan ve Pizza Köy olarak ünlenen, Kafro köyünde kısa bir mola veriyoruz. Ardından Midyat’a varıyoruz. Günün sonunda Midyat’taki otelimize ulaşıyor ve odalarımızı alıyoruz. Akşam yemeğini otelimizin restoranında alıyoruz. Konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği: Nusaybin’de ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

  Akşam Yemeği: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Konaklama: Midyat 5* Matiat Hotel


 • 3
  3.GÜN-19 KASIM PAZAR: Midyat- Haberli Köyü (Basibrin)- Mağara Köyü (Kiwex)-Hasankeyf-Batman-İstanbul

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Süryani yerleşimi olan Haberli Köyü'ne (Basibrin) hareket ediyoruz. Bu köy 3 patrik, 3 patrik yardımcısı ve 31 metropolit çıkarmış köyde açık olan kiliseyi ziyaret ettikten sonra terkedilmiş Mağara Köyü'ne (Kiwex) gidiyoruz. Zamanında Ezidi yerleşim yeri olup günümüzde tamamen terkedilmiş köyde mezarlık ve eski yerleşim yerini gezdikten sonra köyden ayrılıyoruz. Köy ziyaretlerimizi takiben, Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Sonrasında Midyat çarşısında meşhur Gümüş Telkâri işçiliğini görme ve satın alma fırsatı bulacağınız alışveriş için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizi de Midyat’ta (serbest) aldıktan sonra Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Hasankeyf'de Zeynel Abidin Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız keyif molası sonrası yolumuza devam ediyor, yol üzerinde Batman Petrol Rafinerisi’ni ve petrol kuyularını panoramik görerek Batman’a varıyoruz. Batman şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Batman Havalimanı’na geliyoruz. Uçağımıza c/in işlemlerimi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek THY’nin TK2685 sefer sayılı Batman- İstanbul uçağı ile 19.25’de uçuyoruz. Saat 21.45’de İstanbul Havalimanı’na inişimizin ardından bir sonraki POS Turizm seyahatinde görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz… 

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği: Midyat’ta ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

  Akşam Yemeği: Uçak yolculuğu


Tura Dahil Olan Hizmetler

 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Bölgede grubumuza özel araç ile ulaşım
 • THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel çalışanı Vb. Bahşişleri
 • Programda Belirtilmemiş Tüm Müze Giriş Ücretleri
 • Otelde Alınan Ekstralar
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Müzekart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar

Genel Şartlar

EK BİLGİLER - TUR ŞARTNAMESİ
Turumuzun süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 2 gece olarak gerçekleşmektedir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda POS Turizm, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde POS Turizm, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda POS Turizm’in bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Pos Turizmin sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili POS Turizmin herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Pos Turizmin sorumluluğu yoktur.
Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Pos Turizm’de saklıdır.
Turun iptali durumunda Pos Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Pos Turizm sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.
İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA
İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 100 TL’dir.
Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılmaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)